Кафедра математичного аналізу та теорії ймовірностей

Вступ до магістратури

Увага! Зміни:

Офіційні документи

Ключові дати

Шановні вступники! У зв’язку з пандемією COVID-19 та карантинними заходами у строках можливі зміни. Стежте уважно за оновленнями на https://pk.kpi.ua/!

ЄВІ – єдиний вступний іспит з іноземної мови, проводиться у форматі ЗНО;
ЄФВВ – єдине фахове вступне випробування для спеціальності 081 Право, проводиться у форматі ЗНО

 • 12 травня – 05 червня (до 18:00)
  Реєстрація для складання ЄВІ
 • 01 липня
  Іноземна мова у форматі ЗНО
  (ЄВІ)
 • 01 серпня
  Початок реєстрації електронних кабінетів
 • 05 - 22 серпня
  Терміни прийому заяв та документів для осіб, які вступають на основі результатів ЄВІ
 • 05 - 26 серпня
  Фахові вступні випробування
 • не пізніше 01 вересня
  Надання рекомендації для зарахування за державним замовленням
 • не пізніше 18:00 6 вересня
  Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення
 • до 12:00 11 вересня
  Терміни зарахування вступників за державним замовленням
 • не пізніше 13:00 15 вересня
  Закінчення строку виконання вимог до зарахування вступниками, які беруть участь у конкурсному відборі, на місця, що фінансуються за кошти фізичних та юридичних осіб
 • не пізніше 18 вересня
  Терміни зарахування вступників за кошти фізичних та юридичних осіб

Шановні вступники! У зв’язку з пандемією COVID-19 та карантинними заходами у строках можливі зміни. Стежте уважно за оновленнями на https://pk.kpi.ua/!

Контакти відбіркової комісії

Про освітню програму "Страхова та фінансова математика"

Кафедра математичного аналізу та теорії ймовірностей фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснює підготовку фахівців у галузі знань 11 Математика та статистика за спеціальністю 111 Математика, освітньо-професійна програма Страхова та фінансова математика.

Диплом з освітньої програми „Страхова та фінансова математика” є першим кроком на шляху отримання звання актуарія в Україні.

Освітню програму „Страхова та фінансова математика” на нашій кафедрі можна співставити з такими магістерськими програмами університетів США та Європи:

 • Insurance and Risk Management;
 • Actuarial Science / Actuarial Management;
 • Financial Engineering / Quantitative Finance.

Кожна з цих програм реалізується десятками університетів у США та в Європі.

 

Можливості для випускників

У випускників освітньої програми є можливість працевлаштування актуаріями страхових компаній, фінансовими аналітиками та консультантами, менеджерами у сфері інвестицій, фінансових ризиків, науковими співробітниками та викладачами математики в державних та комерційних організаціях.

Актуарій – це експерт з математики страхування, спеціаліст у теорії оцінки ризиків різних сфер людської діяльності, стратег з глибоким розумінням фінансових систем. Професія актуарія є однією з найбільш затребуваних у країні.

За підрахунками експертів для переходу на міжнародний стандарт фінансової звітності (IFRS) Україна потребує 150-200 актуаріїв. Після прийнятого в 2005 році рішення про кваліфікаційні вимоги до осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками (Державна комісія регулювання ринків фінансових послуг України, №3519), тільки 24 особи отримали сертифікати на право здійснювати та завіряти актуарні розрахунки, причому 7 з них вже працюють за межами України. На ринку праці існує потреба у фахівцях зі страхової та фінансової математики (в першу чергу це стосується фахівців-аналітиків у галузі страхування рухомого та нерухомого майна).

Серед областей професійної діяльності, які потребують спеціалістів з актуарних методів, відзначимо такі

 • ризик-менеджмент у фінансових інститутах,
 • ризик-менеджмент у нефінансових інститутах,
 • актуарна справа у страхуванні,
 • акутарна справа в недержавних пенсійних та соціальних програмах.

Викладання дисциплін здійснюють провідні викладачі кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей. Крім того, для викладання спецкурсів освітньої програми запрошуються фахівці з Німеччини, Норвегії та Швейцарії.

 

Додаткові можливості для студентів

Наші студенти беруть участь у дослідницькій роботі з провідними викладачами та науковцями; студентських наукових конференціях спільно з НПУ імені М.П. Драгоманова та Києво-Могилянською академією; студентських та аспірантських проектах з Нiмеччиною, Норвегією, Австрією та Швецією; лекторіях закордонних науковців.

Студенти кафедри мають можливість одержання подвійних дипломів при навчанні у наших партнерів: Інституті актуарних наук (Ульм, Німеччина), Університеті Сержi-Понтуа (Париж, Францiя), Iнституті математики (Осло, Норвегія).

 

Корисні посилання

ЗМІ про нас