Department of Mathematical Analysis and Probability Theory
To the attention of entrants!
The department recruits for specialization
"Insurance and financial mathematics"

Latest news and announcements RSS

See all

Запрошуємо на вебінар від компанії Deloitte для студентів ФМФ

23 березня 2023 року о 9:00 відбудеться вебінар для студентів ФМФ від представників Deloitte — міжнародної мережі компаній, що надають послуги в сфері консалтингу та аудиту.

Read more


Вітаємо учасників та переможців заходів до міжнародного дня числа Пі «Науковий пікнік»

Кафедрою математичного аналізу та теорії ймовірностей було проведено низку активностей в рамках Всеукраїнського заходу з нагоди міжнародного дня числа Пі під спільною назвою «Науковий пікнік». Студенти та школярі могли взяти участь у математичному квесті «Стежками загадкових чисел», помірятися силами у командній інтелектуальній грі Математичний бій «Pi Day Digital Battle» та надіслати свою алгебраїчну комбінацію на Конкурс «3 і 14 способів записати число 2023».

Read more


Свято математики

18.03 відбулося справжнє свято математики.

Мала Академія Наук та університети-партнери провели Першу Всеукраїнську Наукову ПІ-конференцію, до програмного комітету якої від КПІ ім. Ігоря Сікорського було запрошено ректора М.З. Згуровського та зав.каф. МАтаТЙ О.І. Клесова.

Read more


Міжнародний день математики та числа Пі

Ми пройшли страшну зиму і вистояли! І ось нарешті — весна! Дуже хочеться поступово відновлюватися і по можливості повертатися до життя, звісно воно буде іншим. Але в нього повертаються приємні традиції, як от святкування Міжнародного дня математики. Тема 2023-го — «Математика для всіх».

Кафедра МАтаТЙ пропонує добірку відео-лекцій, які підготували студенти фізико-математичного факультету в рамках програми святкування.

Read more


Пі в математиці та музиці

Математика та музика — два полюси людської культури. Математика та музика пов'язані одне з одним чудовим і, часом, дуже дивним чином. Слухаючи музику, ми потрапляємо до чарівного світу звуків. Розв’язуючи завдання, ми поринаємо в строгий простір чисел.

Число π — одна з фундаментальних констант, на яких тримається світ: відношення довжини кола до його діаметра в невикривленому просторі завжди дорівнює одному й тому ж значенню, причому досить дивному. Його не можна подати у вигляді звичайного дробу, де чисельник і знаменник — цілі числа, і тому його десятковий запис ніколи не закінчується і не є періодичним.

Американський музикант Девід МакДональд написав музику числа Пі. Він переклав константу на ноти з точністю до 122 знаків після коми. Композитор присвоїв кожній клавіші фортепіано цифру та отримав прекрасну мелодію.

Свій погляд на цю композицію має асистент кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей Віктор Юськович, що створив власне аранжування музики числа Пі:

Read more


Displayed last 5. See all