Договір «Емпірична повна збіжність та її застосування у статистиці»
Номер договору: № Ф 39.1/003
Договір укладено згідно з «Протоколом про наміри між Державним фондом фундаментальних досліджень і Німецьким науковим об’єднанням (DFG), «Переліком проектів-переможців спільного конкурсу Державного фонду фундаментальних досліджень і Німецького наукового товариства (DFG), затвердженого 13.10.2011, та наказом Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України від 28.03.2013 № 68 та протокольним рішенням представників фондів від 29.11.2012 (Протокол №2).
Проект спрямовано на дослідження так званої емпіричної повної збіжності. Метою роботи є встановлення умов існування моментів емпіричних аналогів рядів Сюя-Роббінса та Баума-Каца.
Поняття емпіричної повної збіжності було введено проф. О.І. Клесовим разом з проф. Штадтмюллером з університету м. Ульм (Німеччина) з метою дослідження певного класу бінарних спостережень у математичній статистиці. Ця збіжність виникає при теоретичних дослідженнях граничних теорем теорії ймовірностей, але також може бути обгрунтованим певними питаннями математичної статистики, особливо у тих випадках, коли кількість спостережень є надто великим або коли обробка інформації здійснюється автоматично цифровим обладнанням.
Задачі проекту:
1) Аналіз бар'єрних оцінок дисперсії з використанням емпіричного ряду
2) Дослідження асимптотичної поведінки емпіричних бар'єрних оцінок
3) Оцінювання старших моментів за допомогою емпіричних бар'єрних
4) Оцінювання параметрів з використанням емпіричних кратних рядів Сюя-Роббінса відносно малого параметру оцінок
Спільні конференції: у серпні 2013 року українська та німецька групи зібралися на конференції в Ульмі, щоб обговорити відкриття нової статистичної оцінки та інші спільні результати, отримані під час виконання проекту.
http://www.uni-ulm.de/mawi/zawa/workshop-2013.html
З 23 по 27 вересня відбулася друга спільна україно-німецька конференція у м. Коктебель
http://matan.kpi.ua/workshop-koktebel-september2013.html